11 فروردین، 1400

بنیان یک استارت آپ

استارت آپ ها پدیده ای نوین هستند. استارت آپ به پروژه‌ها (یا شرکت هایی نوپا) گفته می‌شود که در جریان آن، یک ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یک گروه به تولید یک محصول می‌انجامد و زمینه برای فروش آن محصول فراهم می‌شود.
10 فروردین، 1400

استارت آپ ها ، راهکارهای خلاقانه برای تغییر دنیا !

هرچند تعاریف زیادی برای استارت‌آپ وجود دارد اما بسیاری از محققان و نظریه پردازان اقتصاد متفق القول هستند که واژه استارت آپ به “شرکتی نوپا و تازه تاسیس که رشد سریعی دارد” اطلاق می‌شود.
10 فروردین، 1400

از الف تا یایِ استارت آپ

تقریبا همه اسم استارت آپ‌ها را شنیده اند. نوع جدیدی از کسب‌وکار که جولانگاه بسیاری از ذهن‌های خلاق و کارآفرین است.
9 فروردین، 1400

استفاده از بیودیزاین برای تولید الکتریسته

کره زمین در چند دهه اخیر دچار معضل کمبود انرژی ونابودی منابع زیست محیطی بوده است. مشکلاتی که جامعه بشری و آینده حیات کره زمین را به خطر می‌اندازند. مهندسان و هنرمندان بسیاری سعی در اصلاح الگوهای ساخت-مصرف به شیوه های طبیعی دارند که بیودیزاین یا طراحی بیولوژیکی یکی از آنهاست.
9 فروردین، 1400

تعاریف متفاوت از استارت‌آپ

استارت‌آپ‌ واژه جدید در مبحث اقتصاد و بیزینس مدرن است و تعاریف زیادی برای آن ارائه شده است. 
9 فروردین، 1400

انواع بیونیک دیزاین

مقاله به بیودیزاین یا طراحی بیولوژیکی می‌پردازد. بیودیزاین واژه‌ای است از تلفیق بیولوژی(زیست‌شناسی) و دیزاین(طراحی) و به تازگی استفاده چشمگیری در طراحی صنعتی داشته است.
8 فروردین، 1400

استفاده ناسا از بیودیزاین در ساخت ربات عنکبوتی !

استفاده از فرم بدن جانوران در طراحی‌ومهندسی سازه‌های بسیاری بکار رفته است. هواپیماها ، موشک‌ها ، ماشین‌ها و در چند دهه اخیر ربات‌های زیادی با منطق بیودیزاین (طراحی براساس علم بیولوژی) ساخته شده‌اند.
8 فروردین، 1400

کاربرد بیودیزاین و تولید قفس‌های پروتئینی

بیودیزاین در زیرشاخه‌های علوم متفاوت، کاربردی گسترده دارد. طراحی بیولوژیکی با الهام مستقیم خود، بهینه‌ترین راه‌ممکن برای حل مسائل پیچیده ارائه می‌دهد.
7 فروردین، 1400

طراحی ربات چهارپا با استفاده از بیودیزاین

طراحی بیولوژیکی یا بیودیزاین در علوم متفاوتی کاربرد دارد. یکی از مهم‌ترین حوزه‌های استفاده بیودیزاین علم ربوتیک است.
6 فروردین، 1400

بیودیزاین کاربردی و خلق المان های بصری

بیودیزاین به علم استفاده از فرم‌های طبیعی در طراحی صنعتی و هنری گفته می‌شود. فرم‌های طبیعی که اغلب برگرفته از دنیای میکروسکوپی یا بیولوژیکی هستند. گذشته از اینها بیودیزاین در جاهای بسیاری کاربرد دارد.
Translate »