10 اردیبهشت، 1400

خلاقیت و توانایی درک

گر شما از جمله افرادی هستید که دارای ایده‌های بسیار هستند اما آن‌ها را به‌ مرحله‌ی عمل نمی‌رسانند، باید بگوییم شما یک فرد کاملاً تخیلی و به‌ دور از خلاقیت هستید. می‌توانید در شبکه‌های مختلف اینترنتی به‌ دنبال خلاقیت‌های مختلفی بگردید که اکنون تبدیل به‌ یک کار بزرگ شده‌اند.
9 اردیبهشت، 1400

تفکر خلاق

در سال‌های اخیر دغدغه‌ی کار خلاقانه و یافتن روش‌های تقویت خلاقیت افزایش یافته است. این دغدغه به‌خودی خود نشان می‌دهد که شاید در این مورد ما با یک مسئله‌ی ویژه رو‌به‌رو باشیم و واقعا هم همین‌طور است. برای درک و فهم خلاقیت ابتدا باید آن را تعریف کرد.
9 اردیبهشت، 1400

راهکار تضمینی برای شکوفایی خلاقیت

مدت زیادی است که در رابطه با خلاقیت و تفکر خلاق مطالعه دارم و هر راهی که برای خلاق شدن یاد بگیرم را روی خودم اجرا […]
9 اردیبهشت، 1400

خلاقیت ورزی به زبان ساده

جامعه، سنت و فرهنگ: مفاهیم متفاوتی هستند اما هر یک، رفتارها، ارزش ها و نگرش های خاصی را دیکته می کنند و خلاقیت هم نشات گرفته از این عناصر است.
8 اردیبهشت، 1400

آیا همه ذهن ها خلاق هستند ؟

در کتاب «نابغه استثنایی: چگونه ایده‌های بزرگ زاده می‌شوند؟» که مجموعه‌ی مصاحبه‌هایی با برندگان جایزه‌ی «نابغه» مک آرتور است و توسط دنیس شکرجیان جمع‌آوری شده است، او یافته‌های خود را این‌گونه شرح می‌دهد: اگر بخواهیم یک جمله‌ی درست راجع به خلاقیت بگوییم، این است که برای رسیدن به خلاقیت باید استعداد خاص خود را بشناسید و بعد به‌اندازه‌ی کافی روی آن کار کنید.
7 اردیبهشت، 1400

اثر خلاقیت بر آگاهی

تفکر گوهری ست که در ذات تمام انسان‌های جهان نهاده شده است و ثمره این گوهر ارزشمند، چیزی ست که با وجودش می‌توان زندگی بهتری ساخت و مشکلات را خلاقانه‌تر حل کرد. خدایی که ما را آفریده از وجود خویش درون ما دمیده است.
7 اردیبهشت، 1400

روشهایی برای افزایش ضریب خلاقیت

 عده زیادی از اندیشمندان به توصیف بخشی از مفهوم خلاقیت پرداخته‌اند یا شیوه شکوفایی آن را توضیح داده‌اند ولی به علت گستردگی این مقوله تعریف جامعی از این فرآیند ذهنی وجود ندارد.
6 اردیبهشت، 1400

چطور به خلاقیت خود پروبال بدهیم

 خلاقیت یکی از جنبه های اصلی تفکر یا اندیشیدن است. تفکر عبارت است از فرایند باز آرایی با تغییر اطلاعات و نمادهای کسب شده ی موجود در حافظه ی دراز مدت و خلاقیت زاییده تفکر است. خلاقیت نوعی ابتکار عمل در انجام کارها که به بهینه‌ترین شکل ممکن، یک مشکل را حل کنیم.
6 اردیبهشت، 1400

چطور یک ذهن خلاق بسازیم؟

اینطور به نظر می‌رسد که هدف و مطلوب ما از خرج کردن خلاقیت،این است که بتوانیم به ارتباط و پیوند منطقی مفاهیم با هم دست یابیم. اما از منظر روان‌شناختی، به نظر می‌رسد این بازی ترکیبی برای تفکر خلاق و مولد، حیاتی باشد.
6 اردیبهشت، 1400

هوش خلاق چیست

آیا از تفاوت هوش خلاق و خلاقیت چیزی می‌دانید؟ آیا تعریف دقیقی از واژه خلاقیت دارید ؟ این مقاله به جزییات هردو مطلب ذکر شده می‌پردازد. واقعیت این است که خلاقیت یا Creativity مفهوم جدیدی نیست و همیشه تاریخ همراه بشر بوده است.
Translate »