کمربندی که کودکان افسرده را شناسایی می کند

محققان نوعی کمربند مجهز به حسگرهای مختلف ابداع کرده‌اند که می‌تواند افسردگی را در کودکان کمتر از ۶ سال ردیابی کند.طبق تحقیقات جدید، کمربندهای هوشمند و متصل به اینترنت می‌توانند به شناسایی بیماری‌های روحی مانند اضطراب و افسردگی در کودکان زیر ۶ سال کمک کنند.

گفتنی است رصد برخی حالات کودکان از جمله اضطراب و افسردگی مشکل است، اما از هر ۵ کودک، یک نفر به این اختلالات مبتلاست.وجود چنین اختلالاتی در کودکی به افسردگی در بزرگسالی منجر می‌شود، بنابراین رصد زودهنگام آن مزایای فراوانی دارد. درهمین راستا، پژوهشی در دانشگاه ورمانت از حسگرهای پوشیدنی به شکل کمربند استفاده شد که به یک برنامه رایانشی متصل است. این برنامه نیز مجهز به هوش مصنوعی است و به محققان اجازه می‌دهد رفتار کودکان را بررسی کنند. به طور دقیق‌تر این گجت پوشیدنی با ردیابی حرکات غیرمعمول وجود افسردگی در کودک را زودتر از حد معمول رصد می‌کند.طی این پژوهش، محققان، کودکان را مجهز به کمربندی هوشمند کردند که چگونگی حرکت آنان را بررسی می‌کرد. در مرحله بعد این اطلاعات به کار گرفته شدند تا با اجرای سناریویی کوتاه کودکان را شگفت زده کنند.

کودکان وارد اتاقی شدند که محفظه‌ای کاملاً پوشیده در آن قرار داشت، سپس ناگهان پوشش محفظه برداشته می‌شد و زیر آن یک مار پلاستیکی اسباب بازی در محفظه‌ای شیشه‌ای نمایان می‌شد. کودکان مبتلا به اختلال افسردگی نسبت به کودکان عادی بیشتر از این وسیله می‌ترسیدند. گجت‌های پوشیدنی مختلف مانند ساعت‌های هوشمند می‌توانند علائم حیاتی بدن را رصد کنند. اما محققان معتقدند می‌توان از این گجت‌ها برای رصد شرایط روانپزشکی معمول نیز استفاده کرد

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »