ابزار پوشیدنی آدیداس برای کلاس های تربیت بدنی

سال گذشته آدایداس تعهد کرد که به جوانان کمک کند تا سالم بمانند و بدنی روی فرم داشته باشند. این ایده از آن جایی آغاز شد که این غول تجهیزات ورزشی با Interactive Health Technologies (شرکتی که پلتفرمی برای ارزیابی پیوسته آمادگی جسمانی در مدارس آمریکا طراحی کرده است) شروع به همکاری کرد.این دو شرکت با همکاری هم، چالش  Spirt Challenge را طراحی کردند که دانش آموزان را از مهد کودک گرفته تا دبیرستان تشویق می کرد تا فعالیت داشته باشند. در مقابل این فعالیت، به آن ها جایزه هایی نظیر پوشاک، تجهیزات و بورسیه تعلق می گرفت. و حالا آدیداس می خواهد این کار را یک قدم جلوتر ببرد. آن ها این کار را با طراحی ابزاری که بر روی مچ دست قرار می گیرد و در کلاس های تربیت بدنی مورد استفاده قرار خواهد گرفت انجام داده اند.

نام این گجت ZONE می باشد و در واقع یک مانیتور ضربان قلب است که فایل های داده های آمادگی جسمانی دانش آموزان را از طریق فضای ابری با معلمان به اشتراک می گذارد. با اجرای این طرح همگانی برای کلاس های تربیت بدنی، آدیداس می خواهد راه دیگری برای کنترل هر فرد  از نظر جسمی و بر مبنای سطح سلامتی آن ها در اختیار مدارس بگذارد. به جز کنترل ضربان قلب، Zone از تکنولوژی NFC برای همگام سازی استفاده می کند و بنا به گفته مسئولان آدیداس، از حافظه و قدرت کافی برای مدیریت برنامه شلوغ مدارس برخوردار است.

اما مهم تر از همه چیز، حتی قبل از معرفی  ZONE، این است که به نظر می آید این برنامه تاثیرات مثبتی بر روی مدارس داشته است. Jen Ohlson یکی از پایه گذاران و رئیس فعلی Interactive Health در  Technologies در بیانیه ای گفته:

” سال تحصیلی 2015، 600000 دانش آموز به سیستم Spirit شرکت IHT پیوستند که نسبت به سال های گذشته افزایشی 140 درصدی در برقراری ارتباط با دانش آموزان داشته است. با کمک دستگاه جدید ZONE آدیداس، IHT در مسیر تحقق هدف خود که برقراری ارتباط با 1 میلیون دانش آموز در سراسر آمریکاست قرار دارد.”

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »