المپیک سایبورگ‌ ها در نسخه جهانی

امسال، رقابت Cybathlon 2020 ، به دلیل بیماری همه‌گیر کوید-۱۹ به شکلی متفاوت از دوره‌ی پیشین برگزار شد. این رقابت در ۱۳ و ۱۴ نوامبر در نسخه‌ی جهانی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برپا شد. گروه‌های شرکت‌کننده به جای رقابت در کنار یکدیگر، مسابقه را به صورت ویدیوی زنده در خانه‌ی خود ثبت کردند و به صورت جهانی در یک برنامه‌ی زنده از طریق تارنمای CYBATHLON پخش شد. بیش از ۵۰ تیم در مسابقه شرکت کردند. روز نخست، مرحله‌ی مقدماتی برگزار شد و فینالیست‌ها در روز دوم به رقابت پرداختند.

رقابت CYBATHLON 2020 را می‌توان پلی برای ارتباط توانیابان و عموم مردم و توسعه‌دهندگان فناوری دانست. درگیر کردن کاربران بالقوه‌ی یک فناوری خاص در فرآیند تحقیق و توسعه‌ی آن، روشی بسیار قدرتمند برای به حداکثر رساندن موفقیت فناوری در دنیای واقعی خواهد بود. همراهی کاربران بالقوه با توسعه‌دهندگان فناوری، فرآیند تحقیق و توسعه (R&D) را سرعت می‌بخشد زیرا دیدگاه پژوهشگران و کاربران نهایی ترکیب می‌شود.

نخستین رقابت Cybathlon یا Cybernetic Athlon، هشتم اکتبر ۲۰۱۶ در زوریخ سوئیس برگزار شد. ۴۶۰۰ تماشاگر در ورزشگاه SWISS Arena شهر کولتن نزدیکی زوریخ، برای حمایت از ۶۶ تیم از کشورهای مختلف حضور یافتند.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »