ساعت هوشمند سلامتی تا روبو سوسك های امدادگر

zoomit بهرداری هرچه بیشتر از فناوری بیومتریك، ساعت های هوشمند سلامتی و نیز گسترش هرچه یبشتر اینترنت در سطح دنیا گواهی بر این مدعاست كه شركت های دنیا با گردهم آوردن فاكتورهای لازم به دنبال فناوری پوشیدنی اند.

تبدیل صفحه نمایش لمسی به اسكنر بیومتریك بدن

شركت یاهو در آزمایشگاه فناوری خود به دنبال ایجاد راه های تازه برای رسیدن به این مقصد است؛ این شركت در جدیدترین دستاورد خود با نام بادی پرینت ( BodyPrint ) صفحه نمایش های لمسی را به اسكنر بیومتریك بدن تبدیل كرده است.

این سیستم جدید قادر است تا قسمت‌های مختلف بدن شامل گوش، مشت، بندهای انگشت و كف دست به همراه 5 انگشت را تشخیص دهد. بعد از قرار دادن قسمت‌هایی از بدن روی صفحه نمایش، اجازه دسترسی به گوشی هوشمند داده خواهد شد. این سیستم علاوه بر حفاظت از گوشی تلفن همراه می تواند فایل ها را قفل كند و یا قابلیت های دیگر را به كاربر ارایه كند.به عنوان مثال توسط این سیستم می‌توانید گوشی هوشمند را طوری تنظیم كنید كه فقط هنگامی كه گوشی خود را به صفحه نمایش گوشی هوشمند چسبانده‌اید به تماس‌ها پاسخ داده شود. همچنین می‌توان فایل‌ها را توسط این سیستم قفل كرد. سیستم BodyPrint در كنفرانسی تحت عنوان تعامل انسان و رایانه در شهر سئول معرفی و به نمایش گذاشته شد.

راه اندازی سرویس ارتباط بی سیم گوگل؛ گسترش ارایه اینترنت پرسرعت در سراسر جهان

شركت گوگل سرویس ارتباط بی سیم خود را با نام prpject Fi ارایه كرد. البته این سرویس تنها در تلفن های هوشمند نكسوس 6 ارایه می شود.با استفاده از پروژه‌ی Fi گوگل می‌توان بین انواع شبكه‌های بی‌سیم، هات‌اسپات و شبكه‌ی 4G LTE سوئیچ كرد. استفاده از این سرویس در هر لحظه شما را به بهترین شبكه‌ی ارتباطی ممكن متصل می‌كند.این شركت برای استفاده از این سرویس مبلغ پایه‌ای را در نظر گرفته است و می‌توان از این سرویس در 120 كشور جهان استفاده كرد.

امكان دانلود تاریخچه جست وجو برای كاربران فراهم می شود

اما خبری دیگر از شركت گوگل. این شركت به تازگی ابزاری جدید توسعه داده كه به كمك آن كاربر می‌تواند تاریخچه كامل آنچه كه جستجو كرده را دانلود كند. این ابزار به طور خودكار به حساب‌های كاربری تمامی كاربرهای گوگل اضافه شده است.تمامی تاریخچه‌ جستجوی كاربر را به داخل اكانت گوگل درایو انتقال داده و می‌توان از آنجا به راحتی آن را دریافت كرد. نتایج جستجو در فرمت ZIP ذخیره شده و به سال و ماه مرتب شده‌اند.گوگل پیش از این ابزاری را برای كاربران مهیا كرده بود كه بتوانند تاریخچه‌ی كامل جستجو را مشاهده كنند، اما تا به حال ابزاری را برای دانلود تاریخچه فراهم نكرده بود. حال كسانی كه مشتاق به داشتن یك كپی از تاریخچه جستجوی خود هستند می‌توانند از این ابزار جدید استفاده كنند. گوگل به طور رسمی این ابزار را معرفی كرده و در داخل حساب كاربری كاربران گوگل اضافه كرده است.پتنت جدید برای دستبند سلامتی سامسونگ پتنت جدید سامسونگ با عنوان «دستگاه ارتباطی موبایل» ثبت شده است كه قادر است به صورت كاملا مستقیم و با اتصال به گوشی ‌هوشمند حركات ورزشی را دنبال كند.هدف اصلی دست‌بندهای سلامتی كمك به مردم در جهت ثبت و ردیابی اطلاعات سلامتی خود بر اساس نیازهایشان است.

فناوری جدید توشیبا می‌تواند باعث مرگ دیسك سخت شود

مپانی توشیبا به تازگی راهكاری یافته كه سه برابر حجم بیشتر از حافظه های SDD را با همان هزینه و اندازه برای حافظه‌های فلش به ارمغان می‌آورد.برای مدت زمان طولانی، مسیر توسعه‌ی حافظه‌های فلش به گونه‌ای بود كه هر روزه گیت‌های تولیدی كوچك‌تر و ظرفیت نگهداری شارژ آن‌ها كمتر می‌شد.

ساعت اپل با كارایی تلفن همراه

این گجت روز جمعه برای افرادی كه این ساعت را پیش خرید كرده بودند بارگیری شد؛ پیش فروش ساعت اپل 10 آوریل (21 فروردین) در استرالیا، كانادا، چین، فرانسه، ژاپن، آلمان، هنگ كنگ، آمریكا و انگلیس آغاز شد و تقریبا بلافاصله به فروش رسید.تحلیل گران بازار تخمین می زنند كه شركت اپل تنها در آن روز بیش از 957 هزار اپل واچ را در آمریكا پیش فروش كرده است.ساعت اپل اولین محصول این شركت از زمان ارائه آی پد در سال 2010 است.این ساعت با اتصال به تلفن همراه آیفون می تواند بسیاری از كارهایی را كه این تلفن انجام می دهد، انجام دهد برای مثال تماس تلفنی برقرار كند، پیامك بگیرد و در وب سایت به جستجو بپردازد.ساعت اپل واچ یك پخش كننده موزیك مانند آی پاد است، یك وسیله مفید است كه اطلاعات سلامتی به همراه ضربان قلب را دنبال می كند، یك وسیله ارتباطی است كه تماس و پیامك را گرفته و می فرستد، صدا ضبط می كند، برنامه های دیگر را كنترل می كند، با Apple Pay پرداخت های شما را انجام می دهد، و در نهایت Apple TV شما را كنترل كرده و به عنوان یك ریموت كنترل برای كنترل خانه های هوشمند به كار خواهد رفت.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »