فناوری پوشیدنی پزشکی در نمایشگاهECG2019

این نمایشگاه هر سال در لاس وگاس برگزار میشه و مکانی برای نوآوری نسل بعد هست و اونها رو به بازار معرفی می کنه.

وسایلی در سال 2019 در این نمایشگاه ارائه شد:

اندازه گیریph پوست با فناوری پوشیدنیmy skin track ph:

شرکت لورئال یه محصولی ارائه داد که این فناوری به صورت پچ پوستی هست که وقتی روی پوست قرار می گیره میزان ph عرق بدن رو اندازه می گیره که با استفاده از اون محصول مراقبت پوستی مناسب هر شخص رو پیشنهاد میده. حالا اندازه گیری ph  پوست به چه درد می خوره؟ اگه اندازه ph بین 0تا 14 باشه پوست حالت اسیدی تا باز داره که بین سطح ph پوست و سلامتیش یه رابطه ی عمیقی وجود داره .پوستی که سالم باشه ph تقریبا بین 4/5 تا 5/5 هست که یکم اسیدیه حالا اگه ph پوست توی این محدوده نباشه پوست سالم نیست و خشکه و ممکنه اگزما و التهاب مزمن داشته باشه . شرکت لورئال با استفاده از فناوری میکروفلوئیدیک یه برچسب انعطاف پذیر تولید کرده که حسگرهاش ph  پوست رو اندازه گیری می کنن و همراه اون یه برنامه کاربردی برای گوشی هوشمند درست شده که ph پوست رو نشون میده و محصول مراقبتی رو پیشنهاد میده که اسم تجاری این حسگر laroche posay هست.

فناوری پوشیدنی کم شدن درد quell بدون نیاز به دارو:

این فناوری پوشیدنی به این موضوع توجه نداره که ناحیه درد کجاست ایشون پایین زانو قرار می گیره که با فعالیتش سیگنال دردتموم میشه که با فرستادن پالس عصبی به مغز تسکین درد در سامانه عصبی بدن بیشتر میشه . شرکت neuro metrix اولین بار در سال 2016دستگاه پوشیدنی تسکین درد رو طراحی کرد quell نسخه دوم و کوچیک شده ی اونه که استفاده از اون باعث شده تا کاربراش از دارو های مسکن کمتر استفاده کنن.

دستگاه ناظر به سیگنال قلب heart bit:

این دستگاه امکان اینو فراهم می کنه تا فعالیت ورزشی موثر باشه و سلامت قلب رو تضمین بشه  این دستگاه رو میشه فناوری پزشکی ثبت نوار قلب ECG بدونیم که اولین بار در این نمایشگاه ارائه شد . این دستگاه سه تا حسگر ناظر به سیگنال ECG داره . میشه گفت یکی از پیشرفته ترین دستگاه های نظارت قلبه که پایین قفسه سینه قرار می گیره . دقت این دستگاه با دقیق ترین دستگاه پزشکی برابره.یکی از ویژگی های مهمش اینکه می تونه آریتمی قلب رو بشناسه و متوجه نرسیدن اکسیژن به قلب بشه.

ثبت حرکت های ورزشی ورزشکاران در بازی های المپیک 2020 با ردیاب سه بعدی:

شرکت intel و علی بابا تمرکز خودشون رو روی این کار گذاشتن و تو این دستگاه از هوش مصنوعی استفاده کردن که به جای حسگر ویژه از دوربین استاندارد استفاده میشه و اطلاعات رو ضبط و مدل سازی می کنه و شبکه سه بعدی mesh اطلاعات حرکتی ورزشکاران رو درمیاره که فایدش کمک به مربیا در آموزشه.

کم کردن مصرف سیگار با فندک هوشمند slighter:

این فندک هوشمند باعث میشه کاربر کم کم مصرف سیگار رو کم کنه . حالا کارش اینجوریه که به تعداد سیگاری که در طول روز استفاده میشه کنترل داره و برای تعداد مشخصی فندک رو روشن می کنه و یه صفحه نمایش داره که تعداد دفعات روشن کردن سیگار رو نشون میده و همینطور میزان پیشرفت فرد برای کم کردن مصرف سیگار رو نمایش میده. طرز کار باحالی داره اینطوریه که هفته اول تعداد سیگاری که کاربر روشن می کنه و عادت کاربر رو ضبط می کنه بعد بر اساس اطلاعات ضبط شده  برنامه ای برای ترک سیگار پیشنهاد میده و کار جالبی دیگه ای که می کنه مقدار پولی که با کم شدن مصرف سیگار پس انداز میشه رو هم میگه.

سمعک جدیدstar key با ویژگی ردیابی فیزیکی:

اولین سمعکیه که هوش مصنوعی داره  و مهم ترین پیشرفت در فناوری مراقبت بهداشتی و سلامت سالمندان هست. این سمعک سلامت مغز و بدن رو نظارت می کنه و ویژگی خارق العادش اینکه ترجمه زبان هم انجام میده . خطر سقوط و افتادن فرد رو تشخیص و هشدار میده . ضربان قلب رو هم چک می کنه . وقتی توی محیطی نویز زیاد میشه به صورت خودکار صدا رو تنظیم می کنه .

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »