دنیای مد و تکنولوژی در هفته‌ی مد لندن به هم پیوستند

دنیای مد در سال‌های اخیر قدم‌های مهمی را در استفاده‌ی بهتر از تکنولوژی برداشته است. اما شاید یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین نمونه‌های به هم پیوستن تکنولوژی و مد را اخیرا در هفته‌ی مد لندن شاهد بودیم.در این مراسم که با دکور و فضای فوق‌العاده و آینده‌گرایانه‌ی خود تمام شرکت‌کننده‌ها را مجذوب ساخته بود، شاهد حضور افراد مشهوری از جمله بازیگر پیشین مرد عنکبوتی Andrew Garfield و بازیگر Game of Thrones یعنی Natalie Dormer بودیم.

هفته‌ی مد لندن به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای مد شناخته می‌شود و همواره مرکز بسیاری از نوآوری‌های دنیای مد بوده است. این رویداد مهم در کنار سه رویداد مهم دیگر در حوزه‌ی مد یعنی هفته‌ی مد نیویورک، میلان و پاریس مرکز دنیای مد و تعیین کننده‌ی آینده‌ی آن در یک سال بعد است. هفته‌ی مد لندن برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ برگزار شد و تا کنون توانسته است به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای مد خود را نشان دهد.اما هفته‌ی مد اخیر لندن دارای یک تفاوت بزرگ نسبت به دیگر رویدادهای مد بود. لباس‌های طراحی شده‌ی Gerrit Jacobs با واقعیت افزوده ترکیب شده و به این شکل یک بعد نوین به لباس‌های این طراح افزوده شده بود. با استفاده از هدست‌های ویژه‌ی واقعیت افزوده، حاظران قادر بودند چیزی بسیار بیشتر از لباس‌های عادی را ببینند. انیمیشن‌های مختلف ترکیب شده با این لباس‌ها سبب حیرت و شگفت‌زده شدن تمامی حاظران شد.

شاید برای اولین بار نبود که شاهد استفاده‌ی این چنینی از تکنولوژی در دنیای مد بودیم. در سال ۲۰۱۲ بود که طراح لباس Diane Von Furstenberg از مدل‌هایی همراه با عینک گوگل رونمایی کرد. در سال ۲۰۱۴ نیز در لندن شاهد لباس‌هایی ساخته شده از گوشی‌های تلفن همراه نوکیا بودیم. اما استفاده از واقعیت افزوده برای اولین بار بود که به این شکل در یک رویداد بزرگ مد عرضه شد. باید دید که در آینده چگونه شاهد این ترکیب در دنیای واقعی و روزمره خواهیم بود.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »