استفاده از فناوری پوشیدنی برای جلوگیری از سنگ کلیه

گروهی از محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا فقط برای پرداختن و بررسی این مشکل کمک هزینه‌ای به مبلغ ۲.۹۷ میلیون دلار برای مدت پنج سال از موسسه ملی دیابت و بیماری‌های گوارشی و کلیوی دریافت کردند. “دیوید کانروی” استاد حرکت شناسی و رشد انسانی و مطالعات خانوادگی، “نکول استریپر” ، استادیار جراحی کالج پزشکی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و همکاران آنها در حال توسعه فناوری” sipIT “هستند که “sipIT ” یک برنامه مبتنی بر فناوری برای تشویق بیماران به مصرف مایعات و در نتیجه افزایش میزان تولید ادرار و کاهش خطر سنگ کلیه هستند.

استریپر گفت:

یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از سنگ کلیه، افزایش مصرف مایعات است. دستورالعمل‌های بالینی نوشیدن مایعات زیاد برای تولید حداقل ۲.۵ لیتر ادرار در روز را توصیه می‌کند. با این حال معمولاً زیر ۵۰ درصد از افراد این کار را انجام می‌دهند زیرا افراد اغلب وقتی تشنه نیستند، نوشیدن را فراموش می‌کنند. برنامهsipIT به افراد نوشیدن مایعات را یادآوری می‌کند و یک روش نیمه خودکار برای ردیابی مصرف مایعات است.

SipIT ترکیبی از موبایل و فناوری پوشیدنی و یک دستگاه متصل است که می‌تواند میزان مصرف مایعات را ردیابی کند. شرکت کنندگان برای ردیابی میزان مصرف مایعات خود از یک برنامه تلفن هوشمند، ساعت هوشمند و بطری آب متصل استفاده خواهند کرد. محققان همچنین الگوریتمی جدید ایجاد کرده‌اند که ساعت‌های هوشمند را قادر می‌سازد زمان نوشیدن را تشخیص دهند. SipIT برای ارتقا و شکل گیری عادت در افراد طراحی شده است به گونه‌ای که افراد پس از مدتی استفاده از sipIT ، حتی بدون استفاده از ابزار sipIT به مصرف مایعات ادامه دهند.

محققان این مطالعه برای ایجاد الگوریتم‌های مورد نیاز پروژه با دو شرکت “فیتابیس” و”وست آرت” همکاری کردند. محققان همچنین افرادی با سابقه سنگ کلیه را برای شرکت در گروه‌های متمرکز مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان این مطالعه اطلاعات مفیدی در اختیار دانشمندان قرار دادند که به آنها در توسعه ابزارهای کاربردی کمک خواهد کرد.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »