فناوری ابزارهای پوشیدنی در مراقبت های دوران بارداری

شرکت تجاری Bloom واقع در شهر سان فرانسیسکو ایالات متحده آمریکا یک ابزار پوشیدنی برای خانمهای باردار ساخته است. این دستگاه به صورت فعالانه به سیگنال های بیوالکتریکی طبیعی نوزاد گوش می کند و برای خانم باردار توسط برنامه کاربردی تلفن هوشمند Bloom، فرکانس و مدت انقباضات جنین را به طور مداوم ثبت و اندازه گیری می نماید.

بنیان گذار شرکت Bloom در خصوص این ابزار میگوید مادران باردار بیشتراز هر شخصی دیگر به اینکه چه اتفاقی برای بدنشان می افتد توجه دارند. با کمک این ابزار خانم ها می توانند تاریخچه ی انقباضاتشان را ببینند و اگر بخواهند می توانند این اطلاعات را در اختیار اشخاص دیگری قرار دهند. این اطلاعات می تواند بسیار کارا باشد زیرا حرکات جنین اولین نشانه ی سلامت جنین و مادر را نشان می دهد. نوسانات و حرکات ناگهانی جنین می تواند نشان از ناراحتی باشد که مادر را وادار به کمک گرفتن از پزشک می کند. برنامه کاربردی مربوط به فناوری Belli که در حال آزمایش می باشد به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

ابزار پوشیدنی Belli تنها ابزار پوشیدنی کارا و مربوط به دوران بارداری نمی باشد و تعدادی ابزار پوشیدنی دیگر وجود دارد که به خانمهای باردار توصیه می شود به آنها و فوایدشان توجه کنند. به عنوان مثال، Pregsense نام ابزار پوشیدنی دیگری برای مراقبت مادران باردار است.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »