نانو حسگری قابل پوشیدن به منظور رصد سلامت

نانو حسگری قابل پوشیدن به منظور رصد سلامت توسعه یافت

پلتفورمی که این استارتاپ ارائه کرده است مربوط به حسگری نانوچاپ به کمک فناوری جوهرافشان است. نانوبیوفب برای حل چالش‌های توسعه و تولید نانومواد پیشرفته به منظور استفاده در بخش حسگری و تجهیزات قابل پوشیدن فعالیت می‌کند، تجهیزات برای استفاده در دستگاه‌های نظارت پزشکی و بهداشتی تولید می‌شوند. فناوری پوشیدنی iNose که این شرکت تولید کرده به کاربر اجازه می‌دهد تا زندگی شادتر و سالمتری را تجربه کند.

نانوبیوفب برای تولید این نانوحسگر از زیرلایه‌های شیشه، سرامیک و سیلیکا استفاده کرده است تا بخارات شیمیایی خارج شده از بدن را اندازه‌گیری کند. این حسگر قادر است تا ترکیبات آلی فرار را از پوست اندازه‌گیری کند.این حمایت مالی به شرکت نانوبیوفب کمک می‌کند تا به تحقیقات خود در این حوزه ادامه دهد. حسگر‌های نانو در حال ایجاد فرصت‌های جدید در شبیه‌سازی‌های پزشکی، تجهیزات الکترونیک پوشیدنی، سیستم‌های الکترونیک اپیدرمی، رابط‌های مغز و کامپیوتر، رباتیک نرم و دیگر دستگاه‌های نظارت بر سلامت هستند. در گذشته، تولید نانوحسگر‌ها بسیار وقت‌گیر بود؛ از این‌رو، شرکت نانوبیوفب به فکر تولید مواد با قابلیت کنترل بالا افتاد تا با ترکیب آن‌ها با توانمندی پردازش قوی، برای اولین‌بار نانوحسگر‌های بسیار کارآمد و حساس، با قیمت کم و اعتماد‌پذیری بالا تولید کند.

ژیائونائو لیو بنیان‌گذار این شرکت گفت:

«راهبرد ما ارائه پلتفورمی با کارایی بالا برای استفاده در حوزه نظامی و بازار‌های پزشکی و بهداشت عمومی است.»

کتی کالاهان بردی مدیرعامل مرکز فناوری نوآورانه فردیک می‌گوید:

«ما به شدت به دستاورد‌های نانوبیوفب افتخار می‌کنیم. این بودجه به آن‌ها کمک می‌کند تا نوآوری خود را تسریع کنند.»

لازم به ذکر است که نانوبیوفب در سال ۲۰۱۹ از برنامه Edge Accelerator مرکز فناوری نوآورانه فردریک خارج شد.

شرکت نانوبیوفب سریع‌ترین پلتفورم سنتز و کشف با بهره‌وری بالا را در جهان ایجاد کرده است که می‌تواند مواد حسگری گسترده‌ای را برای بهبود حسگر‌ها ارائه کند.در حال حاضر، فناوری نانو با چالش‌هایی نظیر هزینه، محدوده عملکرد و پایداری روبرو است که برای حل این چالش‌ها، پلتفورم نانوبیوفب می‌تواند پاسخ‌گو باشد.پلتفورم حسگری شرکت نانوبیوفب با موفقیت حسگری را برای تشخیص ترکیبات آلی فرار مورد استفاده قرار می‌دهد و دستگاه‌های پوشیدنی را برای نظارت بر متابولیسم بدن ساخته است.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »