فناوری پوشیدنی می تونه بعضی بیماری ها رو درمان کنه !

در دنیای فناوری یه سری دستگاه هایی وجود دارن که کارشون خیلی بیشتر از پیگیری تمرینات و خواب کاربر هست و سازندگان اونها ادعا دارن که این دستگاه ها می تونن بیماری ها رو درمان کنن و در شرایط خاص به افراد کمک کنن.

دستگاه پوشیدنی relief band:

این دستگاه برای درمان حالت تهوع به کاربر کمک می کنه حالا کار این دستگاه به این صورته که اول از همه یه دستگاه مچیه که پالس الکتریکی برای تحریک عصب ارسال می کنه . بعد از ارسال با حرکت سیگنال ها به سیستم عصبی مرکزی این حس تهوع که معده تولید می کنه از بین می بره .نکته ای خیلی مهمه این دستگاه رو سازمان غذا و دارو آمریکا تایید کرد.

ساعت هوشمند پوشیدنی

دستگاه پوشیدنیquell:

این دستگاه بخش بالای ساق پا وصل می شه و کارش اینطوریه که درد مزمنی که در این ناحیه وجود داره رو برای یه سری از افراد کم می کنه . کسایی که از این دستگاه استفاده می کنن می تونن در کل شبانه روز ازش استفاده کنن و جلسه درمانی یک ساعته با این دستگاه داشته باشن. حالا نحوه کار این دستگاه به این صورته که عصب های درون پا رو با یه جریان برق تحریک می کنه تا سیستم عصبی مرکزی واکنش از خودش نشون بده تا سیگنال درد تموم بشه . سازندگان این دستگاه نیروی داخل این دستگاه رو در مدت جلسه درمانی تنظیم می کنن . نکته ای خیلی مهمه و جالبه اینکه دستگاه دارای حالت خواب هست .ساعت کارش اینطوریه که به صورت خودکار هر دو ساعت در طول شب یه جلسه درمانی رو شروع می کنه و تحقیقات نشون داده این دستگاه باعث شده تا کاربر ها مصرف دارو های مسکن رو کم کنن. نکته جالب اینجاست که این دستگاه هم تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا رو بدست آورده اما این دستگاه برای همه افراد کاربرد نداره.

 

دستگاه پوشیدنیmuse:

این دستگاه یه هدبندی هست که می تونه به کاربراش در مراقبه کمک کنه که نتیجه ی اون پایین اومدن تنش و اضطراب میشه . این دستگاه سیگنال هایی رو برای اینکه ببینه وضعیت مغز چجوریه آرومه یا فعاله یا سرگردونه اینا رو اندازه گیری می کنه . کار باحالی که انجام میده اینکه فعالیت های مغز رو می تونه به صوت تبدیل کنه تا مثلا وقتی کاربر وقتی که ذهنش منحرف میشه دستگاه صداهایی رو برای هدایت کاربر به حالت آروم پخش می کنه.

 

 

 

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »