استفاده از فناوری پوشیدنی و ثابت شده در اینترنت اشیا

چندتا فناوری پوشیدنی که تو بازار موجوده رو بررسی می کنیم:

1.vuzix wrap920ar:

پروژه عینک گوگل اولین پروژه عینک HUD نیست و این عینک اولین پروژه ست . این یه عینک واقعیت افزوده ست برای کامپیوترهایی که ویندوز دارن ساخته شده و یه نمایشگر نزدیک به چشم داره که تصویر رو جوری نشون میده که انگار از فاصله 10فوت به یه تلویزیون 67 اینچی نگاه می کنی . ویژگی این عینک اینکه ARداره که باید عینک به کامپیوتر وصل بشه و این وسیله تصاویر دو بعدی و سه بعدی استریوسکوییک رو پشتیبانی می کنه.

2.cutecircuit k_dress:

یه سری فناوری پوشیدنی هست که فقط خوشگلن اما کارایی آنچنانی ندارن مثل این دستگاه . حالا این چیه؟ یه تور نازک ابریشمیه و پارچه تافته شده که صدتا چراغLED داخلشه .این تور خوشگل یه کلید روی خودش داره که به کاربرش اجازه کنترل لامپ رو میده و می تونه از طریق USBشارژش کنه.این پارچه قشنگ باید به صورت خشک تمیز شه و قبل تمیزکاری باتری ازش خارج بشه.

3.جلیقه بازی3RD SPACE FPS:

این جلیقه 8تا نقطه فعال داره که هرکدوم فناوری ضربه هوای مخصوص داره تا هیجان بازی بیشتر بشه مثلا تو بازی اگه یه انفجاری بشه کاربر لمس کنه.این جلیقه با کابلUSB به کامپیوتر یا کنسول بازی وصل میشه.

4. مانیتور کنترل کننده تپش قلب MICOACH:

این دستگاه کنترل کننده یه نوار بهش وصله و روی قفسه سینه قرار می گیره البته یکم آزاردهنده ست و ظاهر خوبیم نداره اما آدیداس یه راه حل ارائه داده یه نیم تنه طراحی کرده که مانیتور این دستگاه جلوی نیم تنه ست.

5.گردنبند آویز بلوتوثی NOVERO:

هدست های بلوتوثی اصلا قشنگ نیستن و طرحشون هم خوب نیست و اصلا نمیشه روی گوش آسون نگه داشت. حالا این شرکت یه گردنبند بلوتوثی خیلی خوشگل طراحی کرده که بلوتوث نسخه2/1 داره و شارژر micro usb و میزان شارژ دهی 4 ساعته یا یه مکالمه 100ساعته در حالت استندبای هست.

6.صفحه نمایش 1080ST سیلیکون میکرو:

با این صفحه نمایش پوشیدنی میشه تصویر رو در نمایشگر مثل یه تصویر در 100اینچ و فاصله ی 3 متری دید و هم تصاویر دو بعدی و هم سه بعدی رو پشتیبانی می کنه و تا  10 درصد شفافیت داره یعنی موقعی که دارین راه هم میری هم میشه فیلم دید بدون اینکه به جایی بخوری . این وسیله 2 تا سوکت 3/5 میلیمتری داره و هدفون مونو در دو طرفش هست و یه جعبه کنترلی کوچیک داره که از طریق خروجی HDMI به هر وسیله ی دیگه ای هم وصل میشه.

7.ساعت مچی هشداردهنده هوشمندIN PULSE:

دیگه برای چک کردن پیام ها فقط کافیه به ساعت هوشمند یه نگاه بشه .

8.LUMO BACK:

یه دستگاهیه که مثل ماماناست که وقتی قوز کردی اطلاع میده که صاف بشینی. اینجوری کار می کنه که یه وسیله ی کوچیکیه که پشت لباس وصل میشه وقتی که قوز می کنی ویبره میره و بعد از یه مدت نشون میده که طرز نشستن و راه رفتن چقدر اصلاح شده.

 

9.JAWBONE UP:

این شرکت یه دستبندی طراحی کرده که تمام فعالیت کاربر رو در طول روز در نظر داره مثل خوابیدن و غذا خوردن و ورزش کردن و خیلی چیزای اینطوری و همه چیز رو ردیابی می کنه و خیلی هم شیک و پیکه و ضد آبه.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »