11 بهمن، 1399

پایداری صنعت مد و فشن زیر سایه فناوری

ارزش صنعت جهانی مد و فشن در حدود ۳ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود. این درحالی است که این صنعت با مشکلات زیادی در زنجیره تامین خود دست و پنجه نرم می‌کند. نگرانی‌های زیست محیطی به ویژه در بحث مدیریت ضایعات، بازیافت و استفاده غیرقابل کنترل از منابع طبیعی بیانگر یک زنجیره تامین نامتعادل و مخرب است.
11 بهمن، 1399

مچ بندها، برای ردیابی سلامت

با گذشت زمان شاهد افزایش بازدهی رایانه‌ها و کاهش حجم آن‌ها هستیم. به این ترتیب اندازه پوشیدنی‌ها کاهش می‌یابد و شاهد ظهور انواع پوشیدنی‌ها هستیم. بازار مچ بندها هم اکنون نیز پر رقابت است. منطقی است که شرکت‌های سازنده پوشیدنی‌ها به دنبال ساخت حسگرهایی برای نقاط مختلف بدن باشند.
11 بهمن، 1399

لباس های هوشمند با تکنولوژی Tech Wear

پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های مختلفی از زندگی ما تاثیرگذار بوده است. امروزه از ماشین‌های هوشمند، گوشی‌های هوشمند و خانه‌های هوشمند صحبت می‌کنیم. اما این پیشرفت در صنعت مد چگونه بوده است؟ حتماً عبارت لباس های هوشمند به گوش‌تان خورده است. لباس‌هایی که با کمک تکنولوژی Tech Wear ساخته می‌شوند و بسیاری، از آن‌ها تحت عنوان لباس های هوشمند یاد می‌کنند.
10 بهمن، 1399

یک ایرانی لباس فضایی جدید ناسا را طراحی کرد

نیکی اشعری، مهندس ایرانی دانشگاه کالیفرنیا لباس جدیدی را برای فضانوردان ناسا طراحی کرده است که می تواند آن ها را در مقابل فشارهای منفی مربوط به بی وزنی محافظت کند.
10 بهمن، 1399

طراحی لباس حفاظتی ضدویروسی

این پوشش در برابر شست‌وشوی اولتراسونیک و مواد ضدعفونی و خراش مقاوم است، بنابراین هنگام پوشیدن یا تمیز کردن، کارایی خود را از دست نمی‌دهد. سایر پوشش‌های مشابه موجود کنونی در برابر این عوامل مقاوم نبوده و طول عمر محدود دارند.
10 بهمن، 1399

سیر تکامل انسان با سایبورگ

سایبورگ (cyborg) را می‌توان یک موجود با هر دو اجزای ارگانیک و مکانیکی تعریف کرد. به نظر می‌رسد گام بعدی تکامل بشریت بی ارتباط با پیشرفت فناوری ربات‌ها نباشد. هم‌اکنون انسان‌ها در دوره‌ای زندگی می‌کنند که بیشترین وابستگی را به وسایل الکترونیکی دارند. ما نمی‌توانیم زندگی خود را بدون فناوری‌های الکترونیکی تصور کنیم
9 بهمن، 1399

حفظ حریم خصوصی با عرضه جدید ترین فناوری های پوشیدنی

بااین‌حال افراد همچنان در استفاده از فناوری‌های واقعیت افزوده شک دارند و بر این باورند که حریم خصوصی آن‌ها ممکن است با انجام این کار خدشه‌دار شود. البته فیس‌بوک در مقاله خود که در پاسخ به این نگرانی‌ها ارائه کرده است اعلام کرده که تمامی جوانب حفظ حریم خصوصی را در نظر دارد. برای مثال هویت افراد با مات کردن تصویر آن‌ها مشخص نخواهد شد،
9 بهمن، 1399

ردیابی سه‌بعدی حرکات دست با یادگیری ماشین

پژوهشگران آمریکایی برای نخستین بار دست‌بندی طراحی کرده‌اند که با به کارگیری چند دوربین‌ تصویربرداری حرارتی کوچک، حرکات دست را به طور دقیق شناسایی و بازسازی می‌کند. دستبند FingerTrak موفقیت بزرگی در حوزه‌ی واقعیت مجازی و کنترل از راه دور ربات‌ها به شمار می‌آید. همچنین در زمینه‌ی پزشکی و تشخیص زودهنگام بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون بسیار کاربردی خواهد بود.
9 بهمن، 1399

ساخت اولین لباس هوشمند نظامی

محققان کشورمان موفق به ساخت نوعی لباس هوشمند برای سربازان شده اند که دارای ویژگی های منحصر به فردی همچون قابلیت گرم کردن و خنک کردن بدن آن ها و همچنین دارای ۱۲ سنسور برای اندازه گیری ضربان قلب، فشار خون، رطوبت، دما، مختصات جغرافیایی، فاصله، نور، لیزر و مواد رادیواکتیو می باشد .
8 بهمن، 1399

نقش تکنولوژی در پوشاک ورزشی

در گذشته های نه چندان دور وقتی صحبت از تکنیک ساخت لباس ورزشی می شد با برچسب مشخصات لباس ها مواجه می شدیم که روی آن نوشته شده بود صد در صد کتان یا پلی استر. اما در حدود بیست سال قبل برند جهانی و شناخته شده نایک (nike) دست به انقلابی در این زمینه زد و اولین برند تکنولوژی لباس ورزشی جهان به نام درای فیت (Dri Fit) را به بازار معرفی کرد.
Translate »