تلفن همراه خود را با استفاده از این کفش شارژ کنید

محققان دانشگاه Wisconsin-Madison به تازگی کفش هایی را طراحی کرده اند که در آن از فناوری استفاده شده که با راه رفتن می تواند موبایل افراد را شارژ کند.کاربران موبایل همیشه آرزو دارند فناوری ای به بازار بیاید که نگرانی آنها درباره تمام شدن شارژ تلفن همراه را به نحوی حل کند و این آرزو احتمالا به زودی محقق خواهد شد.

این فناوری می‌تواند به ازای هر متر مربع پیاده روی انرژی ای معادل 10 وات تولید کند و خالقان این فناوری معتقدند این نیرو میتواند به 10 کیلووات افزایش پیدا کند همچنین این کفش از یک فناوری موسوم به Bubbler استفاده می‌کند.این تکنولوژی که در آن از هیچ قطعه مکانیکی استفاده نشده متشکل از دو صفحه صاف است که بین آنها یک فاصله کم پر شده با مواد رسانا وجود دارد که صفحه پایینی با حفره‌های کوچکی پوشیده شده که بوسیله آنها گاز تحت فشار حبابهایی را ایجاد می‌کند. این حباب‌ ها آنقدر بزرگ می‌شوند که به صفحه بالایی برخورد کرده و پایین می‌آیند.بالا و پایین رفتن حبابها باعث حرکت مایع رسانا و تولید برق می‌شود. این فناوری که در حال حاضر قادر به تولید برق 10 وات است، به راحتی می تواند یک تلفن همراه را که به حدود دو وات برق نیاز دارد، شارژ کند البته در حال حاضر وسیله ای برای اتصال گوشی به این کفش وجود ندارد.

شرکت سازنده برای اینکه این فناوری به کفش ها راه پیدا کند و آماده اتصال به گوشی های موبایل شود باید تبلیغات گسترده ای را برایش انجام دهد.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »