هدست واقعیت مجازی HTC

HTC در 10 دقیقه اول، 15000 دستگاه Vive را به فروش رساند؛ به نظر می آید هدست های واقعیت مجازی Vive محصول شرکت HTC شروع خوبی داشته اند. Shen Ye که در بخش واقعیت مجازی کمپانی HTC مشغول به کار است، دیشب در توییتی اعلام کرد که این شرکت توانسته در 10 دقیقه اول پیش فروش، 15000 دستگاه Vive را به فروش برساند.

نتیجه گیری از این آمار اندکی دشوار است . این آمار پیش فروش های این هدست ها می باشد که به این معنی است که هزاران نفری که بیشتر از یک سال منتظر خرید این هدست بودند برای سفارش دادن محصول مورد نظر خود عجله زیادی داشتند و احتمالا آمار فروش در دقایق بعدی کاهش چشمگیری داشته است ( همان طور که در مورد هر محصول پر سر و صدا انتظار می رود). از طرف دیگر، قیمت Vive 799 دلار است و به کامپیوتری قوی و مخصوص بازی نیاز دارد در نتیجه امکان تهیه آن برای عده خاصی فراهم است و نمی توان از HTC انتظار داشت تا آمار پیش فروشی مشابه ایفون داشته باشد.

 Vive تقریبا از هر کس که آن را امتحان کرده، بازخورد های مثبتی گرفته است . این هدست تا 5 آپریل وارد بازار نمی شود که این کار HTC را چند روز عقب تر از هدست واقعیت مجازی شرکت Oculus به نام Rift که در تاریخ 28 مارس عرضه می شود، قرار می دهد. پیش فروش های Rift که در واقع بزرگترین رقیب HTC می باشد از اوایل ژانویه با قیمت 599 دلار آغاز شد . شرکت Oculus هیچ آماری در مورد میزان پیش فروش ها منتشر نکرده اما یکی از موسسان این شرکت به نام Palmer Luckey چند روز پس از شروع پیش فروش ها گفت:

” پیش فروش ها بسیار بهتر از آنچه همیشه تصورش را می کردیم بوده است.”

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »