مداد و کاغذ تشخیص ویروس کرونا از راه دور

استفاده از مداد و کاغذ در تشخیص ویروس کرونا از راه دور

در آخرین عملکرد، مداد شاید بتواند افراد را قادر به نظارت بر سلامت خود کند.یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه “میزوری” یک مطالعه را منتشر کردند که در آن به جزئیات پژوهشی اشاره شده که این محققان از این ابزار استفاده کرده‌اند تا فناوری‌های پوشیدنی ردیابی بیوالکتریکی بسازند.به نظر می‌رسد استفاده و نوشتن با مدادهایی که بیش از ۹۰ درصد مغز آنها از گرافیت تشکیل شده است، مقدار بیشتری انرژی هدایت می‌کنند.در حالی‌ که کاغذ نقش یک ساختار پشتیبان منعطف را ایفا می‌کند، گرافیت می‌تواند مانند یک الکترود سنجشی باشد.

تیم تحقیقاتی دانشگاه میزوری دریافتند که مدادهایی که ۹۳ درصد آن‌ها گرافیت است، بهترین کارایی را دارند.علاوه بر این، استفاده از کاغذ، نوع فناوری پوشیدنی که می‌توانند بسازند را محدود می‌نمی‌کند.این تیم می‌گویند که امکان ساخت دستگاه‌هایی وجود دارد که می‌توانند سلامتی افراد را ردیابی کنند. این ویژگی‌ها شامل اندازه‌گیری دمای بدن افراد و سطح قند خون آنهاست.علاوه بر این، حسگرها میتوانند در لحظه کار کنند و اطلاعات قوی فراهم کنند.مزایای ردیاب‌های سلامتی مبتنی بر کاغذ و مداد این است که موادی که برای ساخت آن‌ها لازم است،  ارزان و قابل دسترس هستند.

محققان آینده‌ای را متصور شدند که در آن مردم از فناوری استفاده می‌کنند تا خود در خانه مراقب سلامتی‌شان باشند.همچنین می‌توان به تحقیقات از راه دور هم کمک کرد. به ویژه در دوران بحران شیوع کروناویروس که جهان را درگیر خود کرده است.شاید سالها طول بکشد که این فناوری تجاری‌سازی شود ولی گام بعدی محققان آمریکایی انجام آزمایشات بیشتر روی اجزای زیست پزشکی است.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »