پنج بازیگر برتر در فناوری دستگاه‌های پزشکی پوشیدنی

پیشرفت مهم در فناوری و تجارت دستگاه‌های پوشیدنی به سرعت در حال رواج است. تحقیقی که از سوی مرکز پژوهش شفافیت تجارت انجام شده، نشان می‌دهد تجارت دستگاه‌های پوشیدنی یا دستگاه‌های راهبری از راه دور بیمار، در پایان سال 2020 به 98/0 بیلیون دلار آمریکا خواهد رسید. این مبلغ یک نرخ رشد 14 درصدی سالانه را نشان می‌دهد. بازیگران برتر این حوزه شرکت بیوتریسیتی ، آزمایشگاه‌های آبوتو شرکت دستگاه‌های تجاری هستند.راهبری از راه دور بیمار تازه‌ترین نوآوری در صنعت بهداشت و درمان است که به بیماران اجازه می‌دهد بدون مراجعه مداوم به مطب دکتر، وضعیت‌شان بررسی شود و روی آن نظارت داشته باشند. دقت این دستگاه‌ها می‌تواند تشخیص بیماری، درمان بیمار و مراحل پس از درمان را بهبود ببخشد. مهم‌ترین محرک رشد این تجارت، نقش رشد این دستگاه‌ها در تشخیص و درمان بیماری‌های مزمنی چون دیابت، ورم مفاصل و پوکی استخوان است.

بیشتر شرکت‌ها تلاش می‌کنند که به بخش‌های مختلف تجارت دستگاه‌های قابل پوشیدن کمک کنند، تعدادی از آن‌ها نوآوری‌هایی در صنعت بهداشت و درمان ایجاد کرده‌اند که به پزشکان کمک می‌کند که آنچه را بیماران می‌خواهند بهتر مدیریت کنند. شرکت بیوتروسیتی که یک شرکت کوچک در قلب این بخش است، روی دستگاه‌های مدیریت زیست‌سنجی برای استفاده پزشکی، بهداشتی و درمانی و استفاده کاربران تمرکز کرده است. این شرکت دو دستگاه به نام بیوفلاکس و بیولایف دارد که انتظار می‌رود در پایان امسال به بازار عرضه شوند.

بیوفلاکس  دارای یک دستگاه پایش ریتم قلب ای‌سی‌جی، یک نرم‌افزار و امکان دسترسی به یک آزمایشگاه پایش است. بخش نرم‌افزاری پیشتر از سازمان غذاودارو آمریکا (FDA) مجوز گرفته است و استانداردی برای پایش ای‌سی‌جی  در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های قلب است. البته بیوفلاکس  یک دستگاه پوشیدنی پزشکی است و فقط با نسخه پزشک در دسترس است. شرکت بیوتروسیتی می‌گوید که این دستگاه به مدت سی روز پیاپی راهبری از راه دور را برای تشخیص انجام می‌دهد و به پزشکان کمک می‌کند که بیماری‌های قلبی‌عروقی (CVD) یا بیماری انسداد شریان‌های قلبی (CHD) را تشخیص دهند.بیولایف  دستگاهی است که خیلی راحت‌تر در دسترس است. شرکت بیوتریستی می‌گوید که این دستگاه با پایش ای‌سی‌جی، سرعت تنفس، کالری، دما، فعالیت فیزیکی و غیره سلامت و سبک زندگی را ارتقا می‌دهد. این محصول در حال حاضر در مراحل پیشرفت است و در آینده نزدیک وارد بازار خواهد شد. در واقع، بیولایف یک دستگاه پزشکی است که برای تسریع پایش بیماری، مانند پایش بیماری قلبی‌عروقی طراحی شده است.

آزمایشگاه‌های آبوت  در کشف، پیشرفت، تولید و فروش محصولات بهداشتی درمانی مانند محصولات تشخیصی و دستگاه‌های پزشکی دست‌اندر‌کار هستند. یوئیل گلداسمیت که مدیر بخش محصولات جدید آبوت است در مورد اهمیت دستگاه‌های پوشیدنی در بخش پزشکی و این‌که چگونه این مسأله محیط‌های کاری را تغییر می‌دهد صحبت کرده است:

ارایه محصولات پوشیدنی به همراه دیگر دستگاه‌های تازه‌وارد، با بالا رفتن آگاهی نسبت به فناوری‌های همراه و فناوری مربوط به بهداشت مصرف‌کنندگان، بازی را عوض کرده است. بسیاری از کارهایی که ما می‌کنیم بیشتر شبیه کاری است که یک شرکت ارایه کارابزار  گوشی همراه انجام می‌دهد و نه شرکت سنتی تولید دستگاه پزشکی.

این ادغام دستگاه‌های پزشکی و فناوری پیشرفته همراه نیاز به داشتن توانایی‌های جدید را به‌وجود آورده است. توانایی که دستگاه‌های پوشیدنی قبلا وارد صنعت پزشکی کرده‌اند و تاثیرشان از سوی رییس بخش استفاده جهانی از توانایی آبوت به آن تایید شده است:

«انواع تازه مهارت‌ها و توانایی‌ها شامل انفورماتیک،مهندسی نرم‌افزار و برنامه‌ریزی دیجیتال داده‌ها موردنیاز هستند.»

شرکت‌های فناوری بزرگی چون اپل، آلفابت  و شرکت بین‌المللی دستگاه‌های تجاری  در حال ورود به عرصه بهداشت و درمان هستند. این شرکت‌ها منابع زیاد و توانایی لازم برای تغییر مسیر این صنعت را در اختیار دارند. برای نمونه در ماه اگوست، شرکت اپل با همکاری اداره علامت تجاری و ثبت اختراع ایالات متحده از یک اکارابزار جدید ثبت‌شده خود رونمایی کرد که اپل با بهره‌مندی از آن می‌خواهد یک دستگاه بهداشتی پوشیدنی جدید را به شکل لوازم پوشیدنی مختلف مانند ساعت، انگشتر، سنجاق سینه یا هرچیز دیگری درست کند و ارایه دهد.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »