استفاده از تکنولوژی موشکی در ساخت لباس اسکی

آمریکایی‌ها برای تولید آیرودینامیک‌ترین لباس اسکی که تاکنون ساخته شده از تکنولوژی استفاده کردند که از آن در سیستم هدایت موشکی استفاده می‌شود. به گزارش قدس آنلاین به نقل از همشهری آنلاین ،براساس گزارش دیسکاوری، تروی فلاناگان مهندس هوافضا و مدیر تیم اسکی و اسنوبرد آمریکا برای اینکه بفهمد برای تولید آیرودینامیک‌ترین لباس اسکی برای تیم‌ملی اسکی کشورش از چه نوع پارچه و رنگی استفاده کند، حسگرهایی را به بدن باد‌میلر ،‌قهرمان اسکی،‌ وصل کرد تا بتواند همزمان با اسکی کردن وی به سوی دامنه کوه حجم وسیعی از اطلاعات حرکتی را ثبت کند.

فلاناگان می‌گوید این تکنولوژی مشابه تکنولوژی است که از آن در سیستم هدایت موشکی استفاده می‌شود. به گفته وی انواع خاصی از پارچه می‌توانند به واسطه لایه‌بندی خاصی که دارند سرعت را افزایش دهند.

اطلاعاتی که به واسطه حسگرها از بدن میلر جمع‌آوری شده‌بودند در اختیار شرکت طراحی اسپایدر قرار گرفت تا در نهایت لباس رسمی تیم ملی اسکی آمریکا در رقابت‌های المپیک تولید شود: لباسی یک‌سره و سفید رنگ که با ستاره‌های پرچم آمریکا تزئین شده‌است.

دوخت این لباس چسبان و انعطاف‌پذیر برای کاهش شدت کشش هوا روی بدن در بخش‌های پشتی قرار گرفته و تنگی و چسبندگی آن نیز با ایجاد فشار روی ماهیچه‌ها از خستگی و ضعف آنها جلوگیری خواهد کرد.

این لباس‌ها برای اثبات کارایی خود مانند خودروها در تونل باد مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، به این شکل که اسکی‌بازی لباس را به تن کرده و در معرض بادی با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت این لباس مشخص شود.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »