فناوری‌های پوشیدنی قابل استفاده برای توانبخشی

بیش از 50 میلیون نفر در اروپا، آمریکای شمالی و ژاپن به علت بیماری، آسیب، سکته مغزی یا پیری از ضعف عضلات دست رنج می‌برند. شرکت سوئدی Bioservo Technologies قصد دارد با دستکش هوشمند SEM Glove توانایی دست این افراد را به آنها بازگرداند. به لطف فناوری پیشرفته رباتیک SEM، امکانات بی‌حد و حصری برای حمایت از افرادی که توانایی در دست گرفتن اشیا را ندارند، بوجود آمده است.

دستگاه فیزیوتراپی Luna EMG ساخت شرکت EGZOTech یک ربات توانبخشی چند منظوره بالینی برای بیماران عصبی و ارتوپدی است. این دستگاه می‌تواند تمرین‌های حرکتی کنترل شده با EMG را با بیمارانی که برای نمونه پس از سکته مغزی یا به علت ابتلا به دیستروفی عضلانی یا ام‌اس به شدت ضعیف هستند، انجام دهد. از Luna می‌توان به صورت مجزا برای آموزش هر یک مفصل‌ها به تنهایی و یا در حالت عملکردی و پویا برای تمرین کامل اندام در الگوهای زندگی واقعی استفاده کرد.

بشترین، کمترین و متوسط ​​نیرو، قدرت پرش، توزیع وزن و حرکت پارامترهای حیاتی در بسیاری از ورزش‌ها است. سامانه اندازه گیری FORCIOT را می‌توان به پوشیدنی‌های ورزشی مختلف همچون کفش‌های ورزشی، کفی‌ها یا دستکش‌ها متصل کرد. این کار ورزشکاران، مربیان و فیزیوتراپیست‌ها را قادر می‌سازد تا داده‌های مربوط به عملکرد را در هر تمرین و هر جا اندازه‌گیری کنند. این سامانه داده‌های عینی را برای یافتن تعادل کامل میان استراحت و ورزش برای بهبود در دراز مدت و بهینه‌سازی عملکرد فراهم می‌کند.حرکت در زندگی ما ضروری است، اما می‌تواند تحت تأثیر تروما، پیری یا بیماری قرار گیرد. چگونه می‌توان فهمید کسی ایمن و یا در خطر است؟ چگونه میزان دقیق حرکت را اندازه‌گیری کنیم؟ Gait Up ارائه دهنده حسگرهای پوشیدنی نوآورانه و نرم افزاری برای تحلیل حرکت در ورزش‌ها و درمانگاه‌ها است. آنها با استفاده از نرم‌افزار Physilog، سیگنال‌های حسگر حرکتی را به اطلاعات معنی‌دار مربوط به عملکرد یا ناتوانی تبدیل می‌کنند.

شرکت FREE Bionics برای کمک به ایستادن و راه رفتن دوباره افراد اسکلت بیرونی FREE Walk را توسعه داده است. این اسکلت بیرونی برای کمک به افرادی است که دارای محدودیت حرکت، ضعف عضلانی یا پاراپلژی هستند. با استفاده از این فناوری پیشرفته کمکی که چرخه راه رفتن و گام برداشتن طبیعی انسان را تقلید می‌کند، کاربران به راحتی می‌توانند تعادل خود را حفظ و مرکز جرم را به جلو حرکت دهند. این اسکلت بیرونی دارای طراحی کاربر محور است و میتوان آن را برای هر کاربر جدید ظرف پنج دقیقه تنظیم کرد.

Mollii یک مفهوم توانبخشی عصبی است. این دستگاه توانبخشی را به صورت انفرادی و در قالب لباسی برای درمان الکتریکی که با توجه به نیازهای هر فرد برنامه‌ریزی شده است، ارائه می‌دهد. Mollii می‌تواند در محیط خانه توسط افرادی که دارای اسپاسم یا دیگر انواع اختلالات حرکتی هستند، استفاده شود. این وسیله به کاهش رفلکس‌ها و سفتی‌های ناخواسته کمک می‌کند، بنابراین طیف وسیعی از حرکت و قابلیت‌ها را شامل می‌شود.

Shimmer ارائه دهنده سامانه‌های پیشرفته سنجش است. این چارچوب و تجهیزات حسگر پوشیدنی، جمع‌آوری اطلاعات بیوفیزیکال و سینماتیک را در زمان واقعی برای طیف وسیعی از کاربردها آسان و مؤثر می‌کند. این فناوری طراحی شده تا اطلاعات قابل اعتماد علمی برای پشتیبانی از پژوهشگران و دانشگاهیان را فراهم کند.

یکی دیگر از شرکت‌های ارائه دهنده راهکارهای تندرستی و توانبخشی برای ورزش و برنامه‌های کاربردی پزشکی TMG-BMC است. آنها در حال ایجاد و توسعه در زمینه تنسیومیوگرافی هستند. تنسیومیوگرافی یک روش مبتنی بر شواهد است که اندازه‌گیری دقیق ویژگی‌های انقباض عضلات فرد را میسر می‌کند. این اطلاعات برای شناسایی خطر آسیب‌پذیری، پشتیبانی از تصمیم بازگشت برای ورزشکاران و نشان دادن تغییر عملکرد در طول زمان بسیار مهم است. TracPatch ساخت شرکت Consensus Orthopedics برای کمک به بیماران و ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی پس از جراحی استثنایی است. این وسیله به طور مداوم بر دمای زخم پس از ایمپلنت یا جراحی نظارت می‌کند. ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در حال حاضر می‌توانند هر روز در طول دوره مراقبت، بیماران را درگیر درمان خود کنند. بیماران احساس می‌کنند قادر به دستیابی به اهداف توانبخشی خود هستند. TracPatch متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را به مهمترین چیز متصل می‌کند: بهبود زندگی بیمار.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »