بررسی سيستماتيک بر فناوري پوشيدني و کاربردآن در سلامت

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، ابزار های پوشیدنی هوشمندی وارد بازار شده اند و بسیاری از انسان ها به این نوع وسایل گرایش پیدا کرده اند، در حال حاضر شما می توانید از طریق ساعت ها و دستبند های هوشمند، از تمام شاخص های بدنی تان مطلع شوید، هدفون های هوشمند را بر روی گوش خود بگذارید و با کفش های هوشمند به پیاده روی بروید.

این صنعت به سرعت در حال رشد است و بسیاری از شرکت ها در این زمینه سرمایه گذاری می کنند، طبق آمار در سال ۲۰۱۵ صنعت پوشیدنی های هوشمند ارزشی معادل با ۱۵ میلیارد دلار ایجاد کرده اند و تخمین زده می شود تا سال ۲۰۱۹ این ارزش به بیش از ۲۵ میلیارد دلار برسد. این رشد بسیار قابل توجه است و باعث شده هم کاربران و هم شرکت های سرمایه گذاری به فکر سود بیشتر در این زمینه ها باشند. بخشی از این نوع صنعت به زنان اختصاص دارد و سود در این قسمت از بازار بیشتر از سایر بخش هاست. زیرا امروزه تصمیات مالی در خانه به عهده زنان است، بنابراین اگر تولید کنندگان می خواهند تصمیم گیرندگان را مورد هدف قرار دهند بهتر است به جامعه زنان توجه کنند.لباس های زنان و مردان متفاوت است. ساعت های تناسب اندام برای مچی در زنان ظریف تر و زیباتر طراحی می شود، لباس های زیر هوشمندانه وارد بازار شده اند که بسیاری از قابلیت ها را در اختیار زنان قرار می دهند.ابزارهای پوشیدنی هوشمند مانند یک دستگاه هوشمند می باشد که بر روی بدن شما زندگی می کند، ساعت مچی هوشمند، هدفون های هوشمند و لباس های هوشمند نمونه ای از این تکنولوژی ها هستند. این ابزار به منظور راحتی و آسایش ما در زندگی طراحی شده اند، با استفاده از این فناوری ها اطلاعات بیشتری در مورد بدن خود به دست می آوریم و حالمان بهتر می شود.

البته این دستگاه ها ممکن است اندکی گران باشند و محدوده قیمت آنها بین ۵۰ دلار تا ۹۰۰ دلار است اما با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند، ارزش قابل قبولی دارند.

 Reviler Instinct – Best Value

این دستگاه برای امنیت شما طراحی شده است. اندازه آن بسیار کوچک بوده و طراحی بسیار زیبا و ظریفی دارد و مانند آویز کلید است که همه جا می توانید آن را به همراه خود داشته باشید، می توانید آن را به وسیله یک زنجیر به گردنتان بیاویزید و یا بر روی کیف، سوئیچ ماشین و … آویزان کنید. این دستگاه می تواند زندگی شما را نجات دهد و همچنین تعداد گام های شما را بشمارد و در مواقع خطر به کمک شما بیاید. یک دکمه بر روی آن طراحی شده است که در وضعیت های نا امن و خطرناک می توانید به وسیله آن هشدار داده و عزیزانتان را با خبر کنید. در واقع در مواقعی که دچار خطر و تهدید هستید اما به گوشی خود دسترسی ندارید تنها با فشار دادن این دستگاه کوچک می توانید اطرافیان را مطلع سازید.این هشدار دارای سه سطح کم تا زیاد است. مثلا در حالت هشدار زرد رنگ، یک پیام سفارشی به همراه محل اقامت شما، به مخاطب ارسال می شود و آن را از خطری که شما را تهدید کرده است، مطلع می سازد. کافی است برنامه آن را بر روی گوشی خود نصب کرده و شماره های مورد نظر را به آن وارد کنید. با یک بار فشار دادن حالت چک یا بررسی آن فعال می شود. در مواقع خطر با دو بار فشار دادن آن هشدار زرد و با سه بار فشار پشت هم هشدار قرمز ارسال می شود. این دستگاه با سیستم عامل اندروید نسخه ۵ به بالا و سیستم عامل ios نسخه ۹ به بالا سازگار می باشد.این دستگاه برای زنان جوان، افرادی که دارای بیماری های خطرناک هستند، بچه ها و افراد مسن بسیار مناسب است. Instinct به وسیله یک باتری لیتیوم یونی کار می کند که حداقل تا ۱ سال دوام دارد و بعد از آن باید باتری را تعویض نمایید.

مزایا کلیدی

 • از خود و عزیزانتان می توانید حفاظت کنید.
 • استفاده اسان و تنها با فشردن یک کلید می توانید هشدار را ارسال نمایید.
 • قیمت آن مناسب است.

 Bellabeat Leaf Urban Health Tracker – Best For Appeal

این ردیاب به صورت یک جواهر زیبا طراحی شده است و شما می توانید آن را به صورت دستنبد ، گردنبند و یا گیره استفاده کنید. طراحی آن بسیار زیبا و مانند یک گردنبند و دستبند زیبا می درخشد. شما با استفاده از این دستگاه می توانید به پیاده روی بروید، ورزش کنید و حتی بخوابید. این دستگاه زمان و کیفیت خواب، نوع لباس، چرخه قاعدگی و بسیاری از موارد دیگر را تجزیه و تحلیل کرده و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد شما از آن می توانید به عنوان یک هشدار و آلارم نیز استفاده کنید.این دستگاه الگوهای خواب شما و میزان کیفیت و کمیت آن را بررسی می نماید، چرخه قاعدگی منظم شما را زیر نظر دارد و زمان های تخمک گذاری و یا قاعدگی را به شما اعلام می کند. این دستگاه می تواند سطح استرس شما را کنترل کند و به شما کمک می کند از طریق تمرینات تنفسی، استرس را مدیریت می کند.این وسیله هوشمند کوچک و زیبا به صورت ضد آب طراحی شده است و به گوشی هوشمند شما متصل می شود و با سیستم عامل های اندروید و ios سازگار است. برنامه مربوط به آن بر روی گوشی هوشمند شما نصب شده و از طریق بی سیم اطلاعات از این وسیله به گوشی هوشمند مخابره می شود و در قالب نمودارها و اعداد نتایج به شما گزارش داده خواهد شد.

مزایا کلیدی

 • در هنگام خواب و بیداری و بازخور در مورد خواب و فعالیت های دیگر قابل استفاده است.

 adidas Heart Rate Monitoring Smart Bra – Best For Comfort

این تکنولوژی به صورت یک لباس زیر زنانه طراحی شده است که نشان دهنده ضربان قلب شما است. این لباس از برند آدیداس می باشد و به صورت اسپورت و بسیار زیبا طراحی شده است بر روی آن از فناوری سنجش ضربان قلب استفاده کرده اند که به قسمت پارچه ای این لباس متصل شده و هیچ گونه مزاحمتی مانند لرزش و حرارت ایجاد نمی کند. این لباس زیر قابلیت شست و شو در ماشین لباسشویی را دارد و در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ ارائه می شود.

مزایا کلیدی

 • این لباس به صورت یک پارچه و دولایه با تکنولوژی مدرن ساخته شده است.
 • از مانیتور ضربان قلب (HRM) استفاده می کند.
 • به فرستنده هایی مانند Polar, Garmin, Runtastic, Wahoo Fitness, Zephyr, و … اتصال دارد.

Ringly Lux – Most Discreet

این محصول در قالب یک دستبند جواهر دار و بسیار ظریف طراحی شده است که شما در نگاه اول متوجه هوشمند بودن آن نخواهید شد.

این دستگاه مناسب خانم هایی است که به محصولات هوشمند علاقه دارند اما نمی خواهند از مدل های بزرگ و قابل تشخیص آن استفاده کنند. این دستبند به گوشی هوشمند شما متصل شده و اطلاعیه ها و آمار های بهداشتی و سلامتی شما را به آن مخابره می کند. شما می توانید این دستبند را با بیش از ۱۰۰ برنامه همگام سازی کنید.این وسیله می توان تعداد گام هایی که طی کرده اید، مسافت هایی که پیموده اید و میزان کالری تان را به شما گزارش دهد با استفاده از آن می توانید برای خود اهدافی معین بگذارید. این دستگاه آلارم هایی خود را از طریق لرزش و ۵ رنگ نور اعلام می کند. همچنین در صورتی که شما پیغامی دریافت کنید این دستگاه به صورت محسوسی دچار لرزش شده و روشن می شود و مانند یک اعلام کننده نوتیفیکیشن برای گوشی شما کار می کند. شما با استفاده از این دستگاه می توانید فعالیت های روزانه خود را سازماندهی کنید.

مزایا کلیدی

 • اهداف تناسب اندام را تنظیم و مدیریت می کند.
 • تمرینات ریلکس سازی و تنفسی ارائه می کند.
 • فعالیت ها مانند تعداد گام ها، فاصله طی شده و بسیاری از موارد دیگر را پیگیری می کند.

 Garmin fenix 5S – Best Overall

این مچ بند، مناسب برای مچ های زنان طراحی شده است ودر طرح ها و رنگ های متنوعی ارائه می شود. این دستگاه همه کار است و شما از آن می توانید به عنوان یک ردیاب ورزشی استفاده کنید، که ضربان قلب، میزان کالری سوزانده شده و گام هایتان را می شمارد، همچنین قابلیت اتصال به جی پی اس را در خود جای داده است و از آن می توان به عنوان ارتفاع سنج، ژیروسکوپ و قطب نما نیز استفاده کرد.نمایشگر LED آن به کیفیت و رزولوشن بالا تمام اطلاعات را نمایش می دهد و با اتصال از طریق وایفای می توانید آمار و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید. فلز های به کار رفته در آن از جنس فولاد ضد زنگ است و به هیچ عنوان آسیب نمی بیند.

مزایا کلیدی

 • برای پیگیری فعالیت های مختلف مناسب است.
 • مانیتور ضربان قلب بر روی مچ شما دیده می شود.
 • قابلیت ارسال داده ها به Garmin، Strava و … را داراست.
خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »