قیاس هنر دیجیتال و هنر سنتی ؟!

هنر دیجیتال ، هنری ست نسبتا ساختار شکن ، مدرن و بسیار به روز که با پیشرفت تکنولوژی همه روزه به طرز چشمگیری تغییراتی عمده دارد. برخلاف هنر دیجیتال ، هنر سنتی جولانگاهی برای انسان بوده که حتی از تاریخ قدیمی ترست ، ساختارهای خاص خود را داراست و هرچند علم و فناوری های زاده آن بر روی هنر سنتی هم تاثیراتی میگذارد ولی در واقع این تاثیرات و تغییرات آنقدر کوچک هستند که کمتر به چشم می آیند. تنها تفاوت این است که هنر دیجیتال یک رسانه جدید با ویژگی های جدید است. این رسانه جدید می تواند پذیرای سنت و هنر سنتی باشد. ممکن است یک نفر فرق کند این است که هنر دیجیتال یک رسانه جدید است و قبلاً از آن استفاده نشده است. اگر به بسیاری از هنرها نگاه کنید ، حتی به رنسانس و حتی قبل از آن باز می گردید ، همیشه می توانید مدیوم های جدیدی را ببینید که شکل می گیرد و تغییر می کند که چگونه هنر ایجاد می شود. هنر دیجیتال می تواند با سنت شکسته شود. اما فکر می کنم پذیرفتن سنت بسیار جالب تر است. در عین حال ، استفاده از روشهای سنتی به روشی جدید روشی برای کنار آمدن سنت با روشی جالب است. به هر حال ، تفاوت ذاتی بین هنر دیجیتال و هنر سنتی وجود ندارد. آنها می توانند یکدیگر را در آغوش بگیرند ، و در واقع ، این کار را انجام می دهند. بسیاری از جلوه های عکس-واقع گرایانه در هنر دیجیتال بسیار شبیه به آنچه هنرمندان قرن ها تلاش می کردند انجام دهند.

 

در روزهای ابتدایی دیجیتال این تقسیم بر وسایلی که برای ساخت یک اثر هنری استفاده می شد تقسیم می شد: هنر سنتی منحصراً با ابزارهای فیزیکی و بوم در دنیای فیزیکی ساخته می شد و دیجیتالی هر چیزی ساخته شده یا تغییر یافته با نرم افزار بود. اکنون مرز برای تشخیص و دشوار است و اغلب بی معنی است. تصاویر دیجیتالی آثار سنتی تقریباً همیشه دارای برخی از عناصر دستکاری غیر سنتی هستند ، خواه تغییر در عمد در محتوا باشد یا دستکاری نور صحنه ای برای تقلید از تجربه بدنی. به این معنا که شما در حال تجربه “دیجیتال” هستید ، و کار واقعاً یکسان نیست. ما همچنین فن آوری های بسیار گسترده ای داریم که آثار دیجیتالی را به صورت های فیزیکی ترجمه می کنند ، همانطور که در چاپ 3 بعدی وجود دارد. لباس پوشاک چاپ شده توسط طراح Iris van Herpen در نتیجه ، من تمایل دارم بگویم که تنها هنر واقعی سنتی دیدن ، اثری شخصی از یک اثر سنتی است که در یک فضای فیزیکی مشاهده می شود. همه چیز دیگر به نوعی کاردستی دیجیتال درگیر است.

[ucaddon_uc_compact_image_theme cit_theme_panel_position=”” cit_gallery_width=”315″ cit_gallery_height=”712″ cit_thumb_width=”63″ cit_thumb_height=”120″ uc_init_settings=”” uc_items_data=”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”]
خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »