استفاده از فناوری پوشیدنی و ثابت شده در اینترنت اشیا

سال 2016سال خیلی سخت برای فناوری پوشیدنی بود به خاطر اینکه شرکت های فعال در این حوزه سال قبل ورشکسته شده بودن و ارزش سهامشون رو از دست داده بودن مثل کمپانیbasis peak در پروژه “کنترل گرمای بیش از حد” که به بن بست خورد. این شکست های پشت سر هم کمپانی های تولید کننده ابزار پوشیدنی در مدت اخیر باعث شده که بیشتر کمپانی های فعال در این حوزه از بین بره یا اینکه نابود بشه.ساعت هوشمند که هنوز نتونسته قابلیت خودشو در زمینه انرژی آب و برق ثابت کنه به همین خاطر هست که امید هایی در رشد این صنعت وجود داره . کمپانی omete سال 2013شروع کننده موج دوم فناوری پوشیدنی بود و با موج سوم  ابزار های این فناوری رو با هزینه کمتر به دست مصرف کننده می رسونن.

آقای لارنت پن که موسس و مدیر این کمپانی گفته:

اولین محصول واقعا هوشمند ما ساعت مچی ورزشی هست که مجهز به اتصال G3هست.

نکته جالب اینه که این کمپانی فعالیتی در زمینه ورزش و ساعت و جواهر قبلا نداشت.

پیدا کردن بازار مناسب

با شکست کمپانی های oem و tier هدف برای ایجاد بازار مناسب و اختراع فناوری جدید راه رو برای تازه کار ها باز کرده و یه فرصت بزرگ برای کارآفرین هاست.

قبلا ساعت ساز های ماهر بیشتر تمرکز خودشون رو به محیط اطراف داده بودن  و یه سری ساعت رو بر اساس مشاغل خاص طراحی کردن .به همین خاطر هست که ساعت هایی که امروزه استفاده میشه برای غواص ها و محقق ها و خلبان ها از قبل طراحی شده. یه مثال واضح برای فهمیدن این مطلب اینه که ساعتrolex deepsea برای غواص ها ساخته شده بود اما امروزه کسایی این ساعت ها رو می خرن که ممکنه اصلا یک ساعت هم این ساعت رو زیر آب نبرن.

سرویس waas یک سرویس پوشیدنی

فعلا شغل های مربوط به فناوری پوشیدنی و اینترنت اشیا در حال تعریف هستن و سال های بعد پیشرفت های بزرگ می کنن . نسل بعد تراشه های باریک اینترنت اشیا به طور واضح عمر باتری های دستگاه ها رو بیشتر می کنه.

خواندن این موارد پیشنهاد می شود:
Translate »